Bezpieczne dziecko- FUNDAMENT/ Safe child- THE FOUNDATION.

Dla dobrego rozwoju nasze dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa- zgoda? Najważniejszym, pierwszym elementem, na którym buduje się to poczucie jest dobra/ bezpieczna relacja między rodzicami. Jeszcze przed relacją rodziców do dziecka. Stąd pierwszym zadaniem ojca jest okazywanie szacunku matce dziecka (gdzieś to czytałem, także myśl pożyczona).

Ważne szczególnie w sytuacjach, kiedy relacje z matką są zadrażnione, a już szczególnie w okołorozwodowej nawalance/ przepychance. Chcę powiedzieć jasno- jeśli do dziecka lub przy dziecku mówisz źle na drugiego rodzica to WALISZ PROSTO W DZIECKO. Nie łudź się, że jest inaczej. Jego osobowość dopiero się kształtuje, nie jest jeszcze całkiem oddzielona od rodziców. Jeśli słyszy, że coś jest nie tak z rodzicem- w jego odbiorze jest to komunikat: „coś jest nie tak ze mną!” Ty jesteś już stary i potrafisz oddzielić spostrzeganie siebie od rodziców ale dzieciak nie.

Stąd pierwsze zadanie ojca w relacji do dziecka- dbać o relację z matką.

PS. Pamiętaj o kwiatach bez okazji dla niej 😉

To develop properly a kid needs to feel safe, agreed? The most important/ first element on which this feeling can be built is good/ safe relationship between the parents. Even before the relationship between the parent and the child. So the first task for the father is to show respect to his child’s mother (have already read it somewhere so the thought is borrowed).

It’s very important when those relationships are difficult, especially in situations connected with divorce and fights that come with it. I want to say it straight- if you say bad things about the other parent to the child or in its presence, YOU HIT YOUR CHILD. Stop cheating yourself. The childs personality is not fully developed therefore its not fully disconnected from the parents. If the child hears that there is something wrong with its parent it hears: ” something’s wrong with me!” You are a grown up person and you can discern between seeing your parent and yourself but your kid can’t!

That’s why the first task of the father is to take care of the relationship with the child’s mother.

PS. Oh, and don’t forget to buy her flowers without any occasion 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.