Psychologia zmiany opon

No i zostałem ekspertem w kolejnej dziedzinie. Już w tym roku poznałem dogłębnie temat spalinowych pilarek łańcuchowych, rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, a teraz przyszła kolej na opony sezonowe versus wielosezonowe. Po dwóch dniach czytania internetowych komentarzy, opinii i recenzji zrozumiałem, że kręcę się w kółko, jak człowiek zagubiony w lesie. W internecie jest wszystko, a wszystko niestety często równa się nic. „Tylko wielosezonówki wołają jedni”, na to drudzy „jak coś jest dobre do wszystkiego, to nie jest dobre do niczego- tylko wymienianie opon”. A ja pośrodku.

Wreszcie zupełnie przy okazji mój przyjaciel powiedział: „badanie dowodzą, że na bezpieczeństwo jazdy najbardziej wpływa… dynamika jazdy”. Co mi po nawet najlepszych oponach, jeśli nie dopasuję prędkości do warunków? Co mi dadzą opony, jeśli nie będę patrzył przed siebie, tylko pisał smsy podczas jazdy albo skupiał się na czymkolwiek innym. Ostatnio na przykład moją córkę prawie staranowała samochodem kobieta, która akurat patrzyła na swoje dziecko w foteliku na tylnym siedzeniu. Samochód tej pani przez cały czas toczył się do przodu… Nawet nie zauważyła, co zrobiła, albo raczej co mogła zrobić gdyby nie refleks i uważność mojego dziecka. Co mnie obchodzą opony, na których było jej auto?

Niestety TAKIE MAMY CZASY! Takie mamy czasy, że kupujemy sobie poczucie bezpieczeństwa w ten czy inny sposób, jednocześnie zwalniając się z odpowiedzialności za to, jak sami się zachowujemy. Nie godzę się na TAKIE CZASY! Nie agituję w temacie opon ale apeluje, żeby przede wszystkim być odpowiedzialnym za to co i jak robimy. Jeśli jeszcze będziemy tego też uczyć nasze dzieci, to jestem spokojny o przyszłość. Niestety wydaje się, że dzieci mają dzisiaj wszystko oprócz odpowiedzialności…

PS. Klikając w reklamę na moim blogu wspierasz mnie finansowo, dziękuję!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.