„Dziś już nie potrzeba nauczycieli” czyli życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Pexels Andrea Piacquadio 3812743

Z okazji Dnia Nauczyciela życzę Wam, żebyście mieli… osobowość! Tak, bo tego najbardziej dzisiaj potrzebują moje dzieci. Wśród pomieszania wartości współczesnego świata, w obliczu katastrofy ekonomicznej i niewiadomo jeszcze jakiej, uczniowie jak nigdy dotąd przestali potrzebować nauczycieli, a potrzebują LUDZI. To znaczy:

  • LUDZI, którzy nie będą się bali wejść z nimi w relację, często pomimo barier, które dzieci w swoim zalęknieniu tworzą. Takich, którzy potrafią słuchać. Prawdziwych dorosłych, którzy nie biorą do siebie tego, czym młody człowiek próbuje ich zranić, ale rozumieją, że to jego nieudolne starania poradzenia sobie z niepewnością i lękiem.
  • LUDZI, którzy mają odwagę podchodzić do pracy asertywnie i nie drżą przed roszczeniowym rodzicem, ani przed zastraszającą dyrektorką. Osób, które potrafią w sposób bezpieczny, ale zdecydowany mówić „tak” i „nie”, a potem dotrzymywać słowa. Tylko od takiego człowieka moje dzieci nauczą się bycia odważnym w relacjach.
  • LUDZI, którzy mają swoje zasady, konsekwentnie ich przestrzegają sami i egzekwują w sprawiedliwy sposób od wszystkich innych.
  • LUDZI szczęśliwych, którzy pokażą, że życie ma sens, że praca może sprawiać przyjemność i powodować uśmiech na twarzy.
  • LUDZI, którzy dbają o rozwój całej swojej osoby, we wszystkich aspektach (także tych, które pozostaną tylko Wasze prywatne), bo tylko tacy będą w stanie patrzeć naprawdę „holistycznie” na moje dzieci i zaszczepią w nich pragnienie rozwijania się.
  • LUDZI, którzy mają swoje zainteresowania, bo to ważna część życia i chcę, żeby moje dzieci to wiedziały.
  • LUDZI kreatywnych, którzy nie boją się przekraczać ustalonych ram, a przez to pokażą moim dzieciom, że istnieje życie „out of the box”.

Już jako nastolatek, podczas którego ze spotkań opłatkowych zauważyłem, że tak naprawdę życzyłem innym tego, czego sam pragnąłem i potrzebowałem. Tak jest i dzisiaj. Z całego serca życzę każdemu z Was nauczyciele i sobie samemu też, żebyśmy codziennie coraz bardziej stawali się LUDŹMI. Jesteście bardzo ważni dla Waszych uczniów. Dobrze, że jesteście!

PS. Klikając w reklamę na moim blogu wspierasz mnie finansowo, dziękuję!

Poznaj moją najnowszą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.