Rodzice do dzieła, szkoła tego nie nauczy.

wpid-celebration1

Celebrowanie- umiejętność w dzisiejszych czasach coraz bardziej gubiona i zatracana. Często mówię o tym w mojej pracy wodzirejskiej, na początku wesela: „dziś celebrujemy, świętujemy, nie liczymy czasu ani pieniędzy. Jesteśmy ze sobą, żeby świętować WYDARZENIE”. Uczymy się przez to, że to życie jest dla nas, a nie my dla życia, a tymbardziej nie my dla pracy czy pieniędzy.

Za dwa dni koniec roku szkolnego. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, to zastanów się czy naprawdę nie możesz wziąć na ten dzień wolnego z pracy i zapoczątkować „nowej świeckiej tradycji” w Twojej rodzinie. Może wspólny wypad do cukierni, może kręgle, konie, rowery? Sam pewnie wiesz, z czego Twoje dziecko będzie się cieszyło najbardziej. Chodzi o to, żeby poczuło, że świętujesz z nim zakończenie roku pracy, że to ważne także dla Ciebie, że to jest WYDARZENIE.

I jeszcze raz zachęcam- zamknij temat ocen. Świętuj z dzieckiem, a nie z jego świadectwem.

1 Comment

  1. Wydawałoby się, że świętowanie to coś bardzo naturalnego, co każdy potrafi. Okazuje się, że to wcale nie takie proste, jeśli sie chce faktycznie celebrować, a nie tylko wyracać czas.
    Świętuj z dzieckiem, a nie z jego świadectwem – święte słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.