Rodzice do dzieła, szkoła tego nie nauczy.

wpid-celebration1

Celebrowanie- umiejętność w dzisiejszych czasach coraz bardziej gubiona i zatracana. Często mówię o tym w mojej pracy wodzirejskiej, na początku wesela: “dziś celebrujemy, świętujemy, nie liczymy czasu ani pieniędzy. Jesteśmy ze sobą, żeby świętować WYDARZENIE”. Uczymy się przez to, że to życie jest dla nas, a nie my dla życia, a tymbardziej nie my dla pracy czy pieniędzy.

Za dwa dni koniec roku szkolnego. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, to zastanów się czy naprawdę nie możesz wziąć na ten dzień wolnego z pracy i zapoczątkować “nowej świeckiej tradycji” w Twojej rodzinie. Może wspólny wypad do cukierni, może kręgle, konie, rowery? Sam pewnie wiesz, z czego Twoje dziecko będzie się cieszyło najbardziej. Chodzi o to, żeby poczuło, że świętujesz z nim zakończenie roku pracy, że to ważne także dla Ciebie, że to jest WYDARZENIE.

I jeszcze raz zachęcam- zamknij temat ocen. Świętuj z dzieckiem, a nie z jego świadectwem.

One thought on “Rodzice do dzieła, szkoła tego nie nauczy.

  1. Wydawałoby się, że świętowanie to coś bardzo naturalnego, co każdy potrafi. Okazuje się, że to wcale nie takie proste, jeśli sie chce faktycznie celebrować, a nie tylko wyracać czas.
    Świętuj z dzieckiem, a nie z jego świadectwem – święte słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *