Prosty sposób, żeby nie wychować ofiary systemu i losu.

silence

Jesteśmy po Radzie Pedagogicznej klasyfikacyjnej- oceny wystawione i zatwierdzone. Dlatego proponuje wszystkim rodzicom ZAMKNĄĆ TEMAT ocen w tym roku szkolnym. Już nie wypominajmy naszym dzieciom, że jednej setnej zabrakło do czerwonego paska, że zachowanie za niskie, że same szóstki tylko dlaczego ta jedna piątka z techniki lub wf-u. Darujmy sobie też chwalenie się na imieninach teściowej tym, że średnia wyższa niż najwyższa w całym kosmosie.

Jeśli zamilkniemy w temacie ocen, to przede wszystkim zmusi to nas samych, żeby nauczyć się patrzeć na dzieci szerzej niż tylko jednowymiarowo- przez pryzmat wyników mierzonych cyferkami. Po drugi może uda nam się przełamać w ten sposób systemowe formatowanie młodego człowieka, który od najmłodszych lat przyzwyczaja się, że jest i będzie zawsze mierzony jakimiś cyframi. Sami niestety jesteśmy tym przesiąknięci- mierzymy siebie i innych ludzi wielkością comiesięcznego przelewu, a tabu, jakie roztacza się wokół tego tematu, jest tylko dowodem potwierdzającym, że ta cyfra rządzi naszym myśleniem.

A poza tym Wy, podobnie pewnie jak ja, pracowaliście i pracujecie dla ludzi, którzy mieli niższe średnie i mniej świadectw z paskiem niż my, a mimo to teraz są naszymi szefami.

KONIEC TEMATU OCEN.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.