Nie pompuj dziurawej dętki!

flat_tyre

Patrzę wkoło (a czasami też w lustro) i widzę ludzi, którzy pompują dziurawe dętki. Nosimy w sobie jakąś głęboką niepewność co do naszego poczucia wartości. Dlatego pompujemy na różne sposoby. Jedni mają małą pompeczkę inni potężne kompresory ale efekt pompowania dziurawej dętki jest zawsze ten sam. Jedni obgadują innych, inni napinają finansowe muskuły, żeby wziąć Audi Q7 w leasingu ale efekt jest ten sam.

Niestety taka postawa przenosi się w prosty sposób na dzieci. Od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci pompować dziurawę dętki. Porównujemy rysunki w przedszkolnej galerii, ubranka, zabawki, oceny w szkole, IPhony, wyjazdy zimowe na ferie kto dalej, kto więcej śniegu znalazł.

To wszystko są dobre rzeczy, z których warto w życiu korzystać. Chodzi tylko o kolejność, żeby fundamentem było głębokie poczucie własnej wartości, oparte na doświadczeniu bezinteresownej miłości. Ty masz to doświadczenie dać swojemu dziecku. Sam go być może nie miałeś ale to nic nie znaczy. Przestań biadolić nad przeszłością. Tu i teraz zacznij budować przyszłość swoich dzieci.

2 komentarze

    1. fajny obraz, przemawia do tych, co się nieraz spocili z pompką w dłoni, a i tak nie było efektu. Kiedyś nawet na warsztatach zrobiłem na bogato- wziąłem dętkę, pompkę, szpilkę i bawiliśmy się na całego. Uczestnicy w większości nieźle wyluzowali- a właściwie PRZEWARTOŚCIOWALI po tym eksperymencie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.