Kiss her feet!

images

Miałem ostatnio okazję obserwować grupę Hindusów podczas wesela w Polsce. Pan Młody był ich, a Panna nasza- wiadomo, które dziewczyny mają najwięcej witaminy. Ale nie o tym. Po ceremonii ślubnej składanie życzeń. Polacy wiadomo w kolejkę i czekają, w końcu tradition. Hindusi spokojnie, bez pośpiechu, poczekali aż nasi złożą i wtedy podeszli. Ale też nie o tym chcę napisać.

Poruszający gest miał miejsce, jak życzenia podeszła składać starsza Hinduska- wiadomo w sari, sandałach, chodząca godność i wtedy Pan Młody kucnął, dotknął jej stóp i ucałował dłoń. Do swojej świeżo upieczonej małżonki powiedział kiss her feet i tak też zrobiła. Pytałem go potem o ten gest- wyjaśnił, że w ten sposób okazują szacunek starszym, poważanym członkom rodu.

Tam podobno nie ma czegoś takiego jak domy starców, tam rodziny starcza dla wszystkich, w każdym czasie. Pewnie nie tylko dlatego, ale widać, że Ci ludzie jakoś inaczej chodzą niż my, jakoś tak wyżej głowę noszą i bardziej uśmiechają się do życia, i drugiego człowieka. I dziękują tyle, ile my narzekamy.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.