Człowiek, który odbierze Ci wszystkie wymówki!

Klimczok_Bartek

Dawno już chciałem napisać o roli pasji w życiu ojca. Według prostej zasady, którą promuję i sam staram się być jej wierny- pomyśl na jakich ludzi chcesz wychować swoje dzieci i sam taki bądź. Chcesz, żeby Twoje dzieci w przyszłości napędzała pasja, to sam odnajdź swoją i realizuj ją. Dzieci tego nie przeoczą i pójdą w Twoje ślady. Może nie w treści pasji, ale na pewno w mechanizmie jej działania. Proste jak budowa cepa! Ale… właśnie tu pojawiają się “ale”, które dowodzą, że to nie jest takie proste. Jest jakaś moda na “nie-manie-czasu”, “mam tyle roboty”, “mam za małe dzieci”, “mam za młodą żonę”, “mam chore kolana” i wiele wiele innych, żeby tylko nie robić tego, co jest ważne i daje głęboką radość.

Bartek, którego nareszcie poznałem w realu wczoraj podczas Biegu na Klimczok, jest człowiekiem, który czynem obala wszelkie wymówki. Od urodzenia cierpi na astmę, a mimo to od kilku lat realizuje swoje rozległe sportowe pasje, z których główną są wędrówki po górach. Jest ultramaratończykiem, chociaż jak mówi gdy zaczynał przygodę z bieganiem ledwo przebiegał jeden kilometr w dziesięć minut. W realizowaniu planów treningowych nie przeszkadza mu żona i mały syn Julek- wręcz przeciwnie łączy życie rodzinne z treningami (o szczegółach można poczytać na jego stronie www.pokonajastme.pl  ). W zeszłym roku ukończył ultramaraton Bieg Siedmiu Dolin na dystansie 100km, a o jego planach na ten rok nawet nie będę pisał, bo przekroczyłbym ramy krótkiego tekstu. Powiem tylko, że na Klimczok wbiegł 5 minut przede mną, po czym wyruszył jeszcze na pieszą wędrówkę- podczas której zdobył dwa kolejne szczyty do Zimowej Korony Gór Polski.

Zatem Panie i Panowie- jeśli jest pasja, jeśli jest jakieś marzenie, to wszystko, co powstrzymuje Cię przed jego realizacją jest WYMÓWKĄ. WY-MÓ-WKĄ! “Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu” jak śpiewał artysta. Do dzieła!

http://www.pokonajastme.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *