Dosyć gadania o pewności siebie. / Enough about self assurance

tiger-carrying-cub_13422_600x450

Twoje poczucie własnej wartości, Twoja samoocena- to bardzo ważny obszar. Tylko nieliczni szczęściarze nie musieli czy nie muszą o to walczyć. Ale koniec zabawy! Jeśli jesteś Ojcem po prostu musisz przyjąć siebie jako człowieka pełnego godności i wewnętrznej wartości. Najwyższy czas! Właściwie nie ma już czasu. Bo teraz Twoim zadaniem jest budować w sobie poczucie wartości, pozytywną samoocenę, pewność swojego dziecka. Masz być pewny swojego dziecka. Ta pewność ma Ciebie i jego prowadzić zwłaszcza w sytuacjach trudnych, kryzysowych- kiedy będziesz chciał w dzieciaka zwątpić. Kiedy będzie eksperymentował z kłamstwem- co jest rozwojowe, więc najpewniej Cię czeka, kiedy będzie eksperymentował z agresją- co jest rozwojowe, kiedy będzie eksperymentował z używkami- nie powiem, że rozwojowe ale wielce prawdopodobne, itd. Oczywiście to nie znaczy, że masz radośnie zaakceptować wszystkie jego zachowania albo mówić, że nauczycielka się nie zna, jak będzie Cię alarmowała, że nie jest dobrze. Masz natomiast mieć niezachwianą pewność, że Twoje dziecko jest dobre, że sobie poradzi, że wyjdzie z tego i wyrośnie na CZŁOWIEKA. Ty jesteś fundamentem. Albo lepiej- Ty jesteś nawozem, a z czego robi się najlepszy nawóz to sam wiesz, więc wylecz się z kompleksów. Koniec z użalaniem się nad sobą. Zresztą jeśli Bóg dał Ci drugiego człowieka pod opiekę- to jesteś wartościowy i koniec.

Okaleczony lis

Pewien człowiek, przechadzając się po lesie, zobaczył lisa, który stracił nogi, i dziwił się, jak on może żyć. Wtem spostrzegł nadbiegającego tygrysa ze zdobyczą w zębach. Tygrys już się był nasycił i zostawił resztę mięsa lisowi. Następnego dnia Bóg znów nakarmił lisa za pośrednictwem tego samego tygrysa. Człowiek począł się dziwić ogromnej dobroci Boga i rzekł do siebie: – Ja też ułożę się w jakimś kącie, ufając w pełni Panu, a On da mi, co potrzeba. – I tak się zachowywał przez wiele dni, ale nie zdarzyło się nic i biedaczysko prawie stało na progu śmierci, kiedy usłyszał Głos mówiący: – O ty, który jesteś na niewłaściwej drodze, otwórz twe oczy na prawdę! Idź za przykładem tygrysa, a przestań wreszcie naśladować biednego okaleczonego lisa.

Źródło: www.konin.zhp.pl

Have you been fighting for your feeling of self- assurance? Probably yes, like most of us. Since you’re a father it’s high time you had this feeling strongly built cause you are supposed to start giving. Now it’s time to feel “your-child-assured”. You are to be the foundation of his/ hers feeling of self assurance in the future. It’s important you won’t lose this feeling, this strong conviction that your child is good and will overcome all the obstacles. Especially in hard moments that are sure to come- when your child will be cheating, will be aggressive, experimenting with drugs etc. It doesn’t mean that your are supposed to accept all kinds of behavior and deny everything and everyone who says that something serious is going on. You are to be strong and courageous.

The Tiger and The Fox.

A fox who lived in the deep forest of long ago had lost its front legs. No one knew how: perhaps escaping from a trap. A man who lived on the edge of the forest , seeing the fox from time to time, wondered how in the world it managed to get its food. One day when the fox was not far from him he had to hide himself quickly because a tiger was approaching. The tiger had fresh game in its claws. Lying down on the ground, it ate its fill, leaving the rest for the fox. Again the next day the great Provider of this world sent provisions to the fox by this same tiger. The man began to think: „If this fox is taken care of in this mysterious way, its food sent by some unseen Higher Power, why don’t I just rest in a corner and have my daily meal provided for me?” Because he had a lot of faith, he let the days pass, waiting for food. Nothing happened. He just went on losing weight and strength until he was nearly a skeleton. Close to losing consciousness, he heard a Voice which said: „O you, who have mistaken the way, see now the Truth! You should have followed the example of that tiger instead of imitating the disabled fox.”

www.spiritual-short-stories.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.