Mikołaj podróżuje i obdarowuje świętym spokojem!/ Santa gives some time off!

20131225_toys

W jednym z warszawskich przedszkoli Rada Rodziców podniosła raban, kiedy nauczycielka zaproponowała, żeby ich dzieciom kupić grę planszową w prezencie na święta. „Ale to bez sensu, bo przecież to my będziemy musieli z nimi grać!” No tak przecież chodzi o święty spokój! W takim razie proponuję następujący wzór na obliczenie stopy zwrotu pieniędzy zainwestowanych w zabawkę:

Cena zabawki dzielona przez cena za godzinę zabawy na najbliższej sali zabaw. Na przykład jeśli kupiłeś dziecku coś za 60pln, a w Twojej okolicy można zostawić dziecko na sali zabaw za 15pln/h to inwestycja dopiera zaczyna się zwracać jeśli zabawka pozwoli Ci „POZBYĆ SIĘ DZIECKA” na cztery godziny. Weź tu znajdź taką tanią zabawkę, w którą dziecko „zatopi się” aż na 240 minut!?!

Zmodyfikujmy zatem wzór. Kiedy jednak to Ty bawisz się razem z dzieckiem, w mianowniku mamy jeszcze jedną osobę. Inwestycja zaczyna się zatem zwracać dwa razy szybciej. Jest jeszcze jedna zmienna- również w mianowniku. To „zmienna zwrotu budowania relacji”- trudno ją dokładnie oszacować ale pomyśl jakie zabawki i zabawy Ty najbardziej pamiętasz z dzieciństwa. Może tak jak ja „Chińczyka”, którego przez dwie godziny nie mogliście skończyć z siostrą albo „Wojnę” w karty przy której oszukiwał Cię dziadek? Pamiętamy bardziej ludzi, relacje i emocje niż fanty. Ta zmienna jest tym wyższa, im wcześniej zaczynamy ją stosować. Co więcej zabawki, które zmuszają Ciebie do wspólnej zabawy z dzieckiem są często najtańsze. Może się zatem okazać, że taka inwestycja zaczyna na siebie pracować prawie natychmiast po rozpakowaniu prezentu.

Życzę Świąt budujących relację!

 

In one of kindergartens in Warsaw parents protested when they heard that their children were to get a board game as a present. They said: “That’s a nonsense because we will have to play with them anyway”. So toys are to have some time off from the children.

We can then assume that money paid for a toy will pay back only if the child plays as long with it as it would play for the same amount of money in the nearest playroom. Ops!

But if you decide on a toy which makes you spend time with your child- then the money can start paying back very soon. Try to think about your own experience. What do you remember from your childhood? I bet you remember people and emotions more than things.

I wish you good relations for Christmas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.